Jdi na obsah Jdi na menu
 


z historie spolku

3. 2. 2012

Sdružení občanů, (od roku 2015 zapsaný spolek), tohoto názvu, vzniklo 3. listopadu 1998. V prvních měsících se k práci přihlásilo 19 členů. Tento počet, jak se záhy ukázalo, nebyl stálý. Postupem času členů z různých důvodů ubývalo až k současnému stavu (rok 2019), kdy je nás jedenáct.

Zabýváme se bádáním o historii našeho města a jeho okolí, které k němu odnepaměti patří. Pořádáme výstavy, publikujeme v měsíčníku Veselsko i jinde. Organizujeme komentované prohlídky po městě, označili jsme památky popiskami a mnoho dalšího. Naše úsilí se zhmotnilo do podoby několika knih a sborníků. Pomáháme také studentům při shánění informací, potřebných k pracím nejen historickým. Důležitou částí činnosti je spolupráce s Městským úřadem, Blatským muzeem. Spolupracujeme nejen s institucemi, ale i s jednotlivci. Buď se obracejí oni na nás, nebo my na ně. Cennými pomocníky jsou hlavně pamětníci, jejichž ústní sdělení doplňují informace získané jinde. Daří se doplňovat naši knihovnu, která má již přes 750 svazků. Knihy i dokumenty nabízíme všem zájemcům k presenčnímu studiu nebo okopírování separátů. 

Jsme spolkem otevřeným, vítáme každého, kdo přichází se zájmem o historii i současnost našeho města a kraje. Budeme velmi potěšeni zájmem o spolupráci, či pomocí v našem úsilí.